Bogdan Balik

IMG_2644Bogdan Balik

Jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW. W 2010 roku uzyskał stopień doktora nauk leśnych broniąc pracy „Społeczny odbiór łowiectwa”. Przez 18 lat pracował w Zarządzie Wojewódzkim, a później Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie, zajmując się głównie szkoleniem kandydatów na myśliwych i selekcjonerów zwierzyny płowej. Aktualnie pracuje w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Zespole ds. Łowiectwa. Zagadnieniami, które go szczególnie interesują są szkody łowieckie, zasady gospodarowania i zarządzania zwierzyną grubą, promocja dziczyzny w społeczeństwie. Posiada uprawnienia instruktora i sędziego strzelectwa myśliwskiego.

Jego pasją jest łowiectwo, kocha las w każdej postaci od miejskich rezerwatów po puszczańskie ostępy. Uważa, że tak dla leśnika, jak i myśliwego istnieje tylko pogoda dobra, albo bardzo dobra, dlatego nie ma znaczenia czy pada deszcz, czy świeci słońce zawsze warto wyjść do lasu, żeby ułożyć myśli, złapać dystans i nabrać energii.

Lubi wszelkie formy aktywnego wypoczynku: bieganie, jazdę na rowerze, narty, wrotki.

Interesuje się fotografią, zdrowym odżywianiem, a zupełnie prywatnie jest tatą księżniczki Majki i bohatera Błażeja. Ceni dobry humor.